Kellemes ünnepeket 2018. december. 19. 11:17

Kellemes karácsonyi ünnepeket és sikerekben gazdag boldog új évet!

Átadták a pályázaton nyert eszközöket 2018. december. 18. 10:28

A BM OKF és a Magyar Tűzoltó Szövetség által közösen kiírt 2018. évi pályázatán Komárom-Esztergom megyében az önkéntes tűzoltó egyesületek közel 27 millió, a mentőszervezetek közel 2 millió forintnyi támogatást nyertek.

Nyolcvan éve alakult meg a Fővárosi Tűzoltóság Zenekara 2018. december. 14. 15:34

A jubileum alkalmából Dobson Tibor tű. ddtbk. – a jogutód Katasztrófavédelem Központi Zenekarának címzett – köszöntőjét tesszük közzé.

Jótékonysági rendezvény a Bethesda Gyermekkórházban 2018. december. 13. 16:56

Az előző évekhez hasonlóan a Magyar Tűzoltó Szövetség 2018. december 13-án, a Bethesda Gyermekkórházban – a MAVIR Zrt. támogatásával - jótékonysági rendezvényt tartott azon gyermekek részére, akik lehet, hogy a kórházban kell töltsék a karácsonyi ünnepeket.

Szakmai Nap a FER-nél – 200 m2 tűzfelület oltása 2018. december. 12. 12:46

Százhalombattán, a FER tűzoltóság oktatótermében és gyakorlópályáján 2018. december 6-án egy több tekintetben rendhagyó szakmai nap zajlott. A fő attrakció a lengyel Telesto által kifejlesztett és az MTSZ idei szakmai napján is bemutatott alacsonynyomású vízköddel oltási technológia volt.

Könnyű fémek – nehéz tüzek? 2018. december. 11. 12:53

A könnyűfémeket – lítium, magnézium, alumínium – széles körben használják, de mostanság, a „high-tech fémek”, mint a titán és cikrkónium előtérbe kerülésével derült ki, hogy nagyon veszélyesek tudnak lenni. Ezek a hadiiparból bekerültek a mindennapjainkba. Ezért talán érdemes rápillantani egy 1982-es hajókatasztrófára, a brit HMS Sheffield hadihajó tüzére, amelyet a nagy mennyiségű könnyűfém égése miatt nem sikerült eloltani.

Részvétnyilvánítás 2018. december. 07. 12:23

Elhunyt Hirt Ferenc országgyűlési képviselő.

Egy francia tűzoltóság különös élete 2018. december. 06. 12:22

Kivel nem akar találkozni az ember, ha külföldre megy? Hogyan működik egy francia falusi tűzoltóság a nekünk távoli Bretagne-ban? Hogyan működnek, milyen felszerelései vannak, mennyit vonulnak, hogyan riasztják őket és hogyan dolgoznak egy kétezer lakosú település önkéntes tűzoltói az atlanti óceán közelében? Ezekre a kérdésekre találhatunk választ a Védelem Online-on megjelent beszámolóból.